Zbohom líčenie obočia!

Slnko, voda a more. To je to na čo sa ja pravdepodobne od dnes môžem tešiť. Ak ma sledujete dlhšie určite viete, že pracujem po hoteloch a venujem sa deťom. Túto robotu som si skúsila prvýkrát pre dvomi rokmi a od vtedy ju milujem. Začínala som na kúpalisku animáciami pre všetky vekové kategórie a pokračovala som ako animátorka v hoteloch na slovensku, či v školách v prírode. No a dnes som dostala do života ďalšiu výzvu a v lete by ma mohli čakať dni, kedy budem opäť odkázaná na seba samú. S tým rozdielom, že by ma čakala cesta za prácou do Turecka.

Vždy ma lákalo cestovanie a spoznávanie nových miest, či kultúr. Turecko síce nepatrí medzi krajiny, ktoré by ma lákali mimo pracovnej ponuky, nuž verím teda, že nakoľko som nikdy nepozorovala zaujímavosti tejto krajiny sa do nej zamilujem. Teda ak sa rozhodnem prácu vziať. (vždy som totiž snívala písať cestovateľské články) Aktuálne však ma čaká ešte deň animácií v hoteli Residence na Donovaloch.

 

Okrem práce, novej krajiny leto so sebou prináša aj teplé slnečné počasie a v mojom prípade toho tepla bude omnoho viac. Pred nedávnom ste mohli čítať článok o mojom boji proti akné a keďže sa mi konečne pleť podarilo dostať do štádia, že nemám potrebu používať make-up…teda pokiaľ nemám práve náladu na výrazné líčenie očí alebo obočia, pretože ani to najkrajšie vykreslené obočie, či líčenie očí nevynikne pekne pokiaľ nie je dobrý podklad. Avšak v lete nános make-upu  môže byť pre pleť viac než škodlivým. Pleť sa omnoho viac potí a pory sa upchávajú a práve pre to som sa rozhodla podstúpiť farbenie obočia a jeho úpravu u hotelovej kozmetičky počas prestávky v práci.

Pre toto som sa rozhodla, pretože chcem v lete dať pleti oddych a nezaťažovať ju pri horúčavách, ktoré nás v lete čakajú a k mojim tmavým vlasom blonďavé nenalíčené obočie nepôsobilo práve najviac esteticky. U kozmetičky som doposiaľ s obočím nikdy nebola. Mala som totiž akýsi veľký rešpekt a obavu, že ostanem bez obočia, prípadne s veľmi tenkým pásom nad očami. Samozrejme každému sa páči niečo iné a každému aj pristane niečo iné. Mne osobne najviac vyhovuje obočie hrubšie a hustejšie. Síce teraz nie je práve najhustejšie ale konečne má rovnaký tvar a nemusím tráviť každé ráno pred zrkadlom vykresľovaním. Ó áno obočie je časť líčenia ktorej som doposiaľ vždy venovala najviac času. Asi ako každá žena.

Možno tomu neveríte, ale pekne upravené obočie je základ celkového vzhľadu, pretože je jednou veľkou súčasťou našej mimiky a jeho tvar a pekná úprava dotvára základ celkového vzhľadu. Ja si teda musím ešte kúsok zvyknúť, že večer obočie odličovať nemusím ale vzhľadom na finančnú stránku a časovú náročnosť som viac než spokojná s prácou, ktorú odviedla kozmetička v hoteli Residence. Takže jej patrí  jedno veľké ďakujem, pretože aj nafarbené a upravené obočko môže pôsobiť prirodzene.

A čo vy? Máte už plány na leto? Čo je pre vás základom pri líčení? Budem rada ak sa so mnou o to podelíte v komentároch.

 

 

 

 

Share: