VIANOČNÝ MAKE-UP LOOK x 3

Keď som začala s prípravou na tento článok, myslela som si, že je ešte príliš skoro. Avšak dnes sa pozerám z okna a vidím prvý sneh. V kalendári svieti dátum 21.11 a to značí niečo málo cez mesiac do Vianoc. Tak asi nie je  až tak priskoro na to, že moju izbu zdobia vianočné svetielka, reťaze a z rádia pri popíjaní čaju s vianočnou príchuťou mi miesto CD-čiek DMS hrá USB s mojim vianočným playlistom.

Takže dnes si dovolím tých, ktorých ešte vianočná nálada nechytila kúsok nakaziť a tých, ktorí ňou už žijú tak ako ja možno inšpirovať k líčeniu na nejakú vianočnú párty.

Prvé líčenie som zvolila v duchu hnedo zlatého líčenia očí doplneného o červenú očnú linku. Na oči som použila paletku od MAKEUP REVOLUTION x PETRA a linku som urobila za pomoci červeného očného tieňa taktiež z tejto paletky. Obočie som vykreslila pomocou tieňov na obočie od PUPA Milano . Pleťovku som začala pomocou NYX Color Correcting Liquid Primer a pokračovala nanesením DERMACOL make-up cover, ktorý som zapúdrovala transparentným púdrom od Avonu z rady Mark. Následne som tvár vykontúrovala pomocou kontúrovacích púdrov od Mary Kay, ktoré mi prišli nedávno skrz spoluprácu. Pleťovku som zakončila zlatým NYX rozjasňovačom. Pokiaľ by som toto líčenie brala ako líčenie na bežné vianočne ladené líčenie zakončila by som ho už len červeným rúžom, ktorého značku vám žiaľ nepoviem, pretože sa mi z obalu zmazala. Nuž a keďže mi to nedalo a chcela som si obohatiť svoj feed na INSTAGRAME, tak som sa kúsok rozkreslila a za pomoci bielej NYX linky a tieňov z paletky, ktorú som použila aj na líčenie očí som nad obočím vykreslila parohy, vločky a svetielkujúcu reťaz.

Druhé a tretie líčenie som sa rozhodla inšpirovať instagramovým trendom v podobe akoby postu. Pleťovku som urobila presne tak ako pri prvom líčení a rovnako aj pri treťom líčení. Líčenie očí som začala opäť podkladovou bázou od Avonu z rady Mark, pokračovala som nanesením bledo ružového tieňa do záhybu oka, ktorý som roztieňovala pomocou guľatého štetca smerom ku kosti pod obočím. Následne som pridala červený očný tieň, ktorým som záhybu dodala ešte väčšiu hĺblku. Po roztieňovaní smerom von som pomocou korektoru od Catrice presvetlila pohyblivé viečko od vnútorného kútiku oka. Korektor som zafixovala zlatým očným tieňom, ktorý som naniesla plochým štetcom – vklepávaním. Vonkajší kútik oka som stmavila pomocou čierneho a tmavo fialového tieňa, ktorý som roztieňovala smerom do stredu oka. V bežnom dni by som toto líčenie zavŕšila už len čiernou očnou linkou a špirálou od Avonu.  Avšak ako ste si už mohli všimnúť opäť som mala potrebu sa rozkresliť a tak som na oku za pomoci bielej NYX linky nakreslila vločku a nad obočím snehuliaka s vianočnou reťazou. Taktiež za pomoci liniek od NYX. A  teraz prichádza pre niektorých najväčšia záhada a to instagramové ikonky. Biele čiary som si predkreslila pomocou bielej linky a ostatok som doplnila pomocou vloženia druhej fotografie, screenu instagramového postu za pomoci aplikácie PiscArt.

Tretie a posledné líčenie pre dnešný článok už teda nebude veľkou záhadou, pretože instagramové ikonky, pleťovku som robila presne tak ako pri predošlých dvoch líčeniach. Prejdime teda opäť na líčenie oka. Začala som tentokrát bielou podkladovou bázou od NYX, pretože som potrebovala docieliť fakt pekne biely vnútorný kútik oka. Po nanesení podkladu som matný modrý očný tieň z paletky Ultimate multi finish shadow naniesla do vonkajšieho kútika oka a tieňovala smerom von, do stredu oka, do záhybu a na spodné očné viečko. Pomocou malého plochého štetca som vykreslila akoby obláčik a zvýraznila pomocou bielej linky, ktorou som následne dokreslila biele bodky, vločku a klasickú očnú linku. Aby toto líčenie pôsobilo ešte chladnejšie, tak som bielu linku naniesla aj na mihalnice.

Verím, že sa vám tieto moje vianočné líčenia páčili a budem rada, ak mi do komentáru napíšete, aké vianočné články by ste od mňa chceli vidieť. Premýšľala som nad tipmi na darčeky a pokračovaním vo vianočných líčeniach. Taktiež mi nezabudnite napísať, či už aj vy cítite tú atmosféru alebo vás to ešte nechytilo. ♥

Share: