VALENTINE´S DAY THOUGHTS

Takto pred dvomi rokmi som na blogu uverejnila článok ohľadom včerajšieho dňa – Valentín. Priznám sa, nerada si čítam vlastné staršie články, pretože s odstupom času by som veci napísala inak alebo zmenila postoj k určitým veciam. Popravde občas mám chuť premazať články, pretože som s nimi nespokojná, avšak potom sa zastavím a uvedomím si, že to je len prirodzený vývoj s odstupom času, či s pribúdajúcim vekom. A som si celkom istá, že keď sa raz náhodou po čase pozriem na tento článok budú veci, ktoré by som na ňom pozmenila. Dnes však je to maximum, ktoré viem zo seba dať.

Čo ma samú však zarazilo bolo, že keď som si čítala svoj článok o Valentíne z roku 2017 bola som s ním v podstate spokojná. Možno by som veci dnes povedala inak, pretože moja slovná zásoba a vyjadrovanie sa s časom zmenila, avšak s podstatou článku a teda toho, čo som vám ním chcela vtedy povedať som stále stotožnená a môj pohľad sa na Valentín nezmenil.

Za 2 roky sa zmenilo v mojom živote toho naozaj mnoho, zmenilo sa moje vnímanie mnohých vecí, správanie sa, priority, ciele atď. No jedna z mála vecí, ktorá mi ostala je práve vnímanie sviatkov ako tento.

Asi možno niektorým z vás teraz napadlo, že prečo vlastne píšem článok o tom istom, keď môj postoj sa k Valentínu nezmenil. Neplánovala som to. Vlastne neplánovala som písať dlhšiu dobu nič. Necítila som sa na to a v podstate ani nestíhala. Ale to je už téma na inokedy.

Čo ma vlastne “dokopalo” k tomu písať tento článok bolo včerajšie ráno. Myslím, že to väčšina z vás pozná, ešte len otvoríte oči a chytáte do ruky telefón aby ste pozreli, čo je vo svete nové, prešli nové posty na Instagrame a pozreli, či vám niekto niečo nenapísal atď. – klasika dnešnej doby. Avšak včera okrem návalu reklám, ktoré registrujem už nejakú tú dobu mi priam vybuchol direct správami o tom, čo máte kúpiť frajerke.

A tu sa dostávam k dvom myšlienkam…

  • Je rok 2019 – sociálne siete sú priam prepchaté reklamou v období sviatkov. Na internete je veľká kopa blogeriek, instagrameriek, youtuberiek, ktoré majú príspevky o tom čím potešiť svoju polovičku. A tak mi prosto nejde do hlavy ako to, že neviete, čo kúpiť frajerke, keď tie nápady na vás vyskočia fakt všade.
  • Neviem ako to máte vy ale mne príde normálne človeka ešte pred vzťahom spoznať a teda vedieť, čo rád má a čo nie.

No a po tomto mi prichádza na um už len viera v to, že tak ako ste silene tlačili vašu “lásku” na Instagram počas Valentína, tak sa tak budete ľúbiť aj iné dni. Nuž a klobúk dole pre tými, ktorí sviatok lásky oslávili vo dvojici bez sociálnych sieti, pretože aj keď nie som zástancom Valentína a sileného prejavenia si lásky, pretože sa to očakáva, tak si myslím, že keď už to chcete nejako osláviť, tak by miesto predražených darov a “milión” postov na Instagrame so sladkým popisom vaša polovička viac ocenila čas venovaný jej/jemu a úprimné slova do očí. Nuž ale to by asi mala byť taktiež samozrejmosť pre všedný deň a nie len Valentín alebo sa mýlim?

 

Share: