VALENTÍN!

V kalendári máme plno sviatkov, prečo som sa ale rozhodla písať práve o blížiacom sa Valentíne? Viem určite si teraz povieš, že nič nové… však teraz o Valentíne nájdeš článok pomaly na každom blogu. Všade samé tipy na darčeky pre vašu polovičku a tipy, ako stráviť Valentín. A nie je toho plný len svet blogov ale aj Youtube a vlastne kamkoľvek sa pozriete nájdete upútavku na tento deň. Áno, chápem pokiaľ máte teraz práve ružové obdobie príde vám to úplne v poriadku, že však čo je na tom?. Ale čo my ostatní?…

Ja osobne som človek, ktorý sa zúčastní oslavovania každého sviatku. Však prečo nie? A nebudem ani teraz tvrdiť, že som proti oslavovaniu Valentína. Určite nie. Je to v poriadku. Ale čo mi na tomto sviatku tak vadí? Asi by som to rozdelila na dve časti. Takže poďme na to.

  1. Čoraz viac si začínam všímať, že ľudia sa v tomto období rýchlo hrnú do vzťahov len aby neboli na Valentína sami. Začnú postovať príspevky na každú sociálnu sieť s dlhým popisom, ako budu naveky spolu a pritom sú spolu sotva týždeň. Samozrejme 99% takých vzťahov sa rozpadne. A myslím si, že nie som jediná, ktorá toto takto vníma. Ale ľudia halóóó!!! Uvedomte si konečne jednu vec, nie je zlé byť sám. Je to len prechodné obdobie, ktoré nám život nadelil na to aby sme zmenili seba. Nemám na mysli teraz, že sa začnete pretvarovať a nájdete si do týždňa niekoho. Práve naopak! Mali by sme to brať, ako čas kedy nájdeme samých seba…svoju pravú tvár alebo čas ktorý využijeme k tomu aby sme zistili, čo v živote naozaj chceme robiť. Tak hore hlavu, nepozeraj sa naďalej do prázdna a nenahováraj si, že teraz niekoho potrebuješ. Máš kamarátov. Máš rodinu. A čo je hlavné? Máš sám seba! A ver mi, pokiaľ nezmeníš sám seba, svoj prístup k životu, láske, vzťahom a všetkému… tak neočakávaj, že sa niečo v tvojom živote zmení. NEZMENÍ! Tak sa nauč v prvom rade mať rád sám seba. To je aspoň podľa mňa kľúč k šťastnému životu, pretože pokiaľ nebudeš mať rád sam seba ty, ako ťa môžu mať radi iní?
  2. A tak sa dostávam k druhej časti tohto článku a teda k druhej veci, ktorá mi na Valentíne vadí. Táto časť bude asi viac zameraná naopak pre tých, ktorí majú svoju polovičku a plánujú s ňou oslavovať Valentín. V prvom rade vám všetkým od srdca prajem, aby vám to vydržalo a aby ste spolu naozaj ostali naveky. Nech ste spolu ozaj preto že sa ľúbite a nie zo zvyku, pre peniaze alebo čokoľvek iné. Pretože pokiaľ nevládne vo vzťahu ani láska, tak to nemá význam. Dúfam, že mi dáte za pravdu. Ale poďme k veci. Z jednej strany chápem, že aj Valentín ako každý jeden sviatok je dobrý pre reklamy, marketing ale nech sa jedná o akýkoľvek sviatok fajn. Ale prečo zrazu v jeden deň v roku si kupovať drahé dary? Lásku treba zalievať ako kvety, ktoré vám inak zvednú a nie kupovať drahé dary. A vôbec… nemusí ísť ani tak o cenu darčeku, ale prečo sa obdarovávať  a zrazu venovať tomu druhému viac pozornosti iba na Valentína, keď je to deň, kedy vlastne všetci očakávame od toho druhého niečo. Podľa mňa by bolo krajšie obdarovať svoju polovičku v úplne všedný deň. Keď to neočakáva. A tým nemám na mysli kúpiť drahý šperk ale napríklad kvety. Však povedzte dámy, ktorú z vás by nepotešila čo i len jedna jediná ruža v úplne obyčajný deň. Myslím si, že by to každému urobilo oveľa väčšiu radosť. Však predsa ide o to robiť si radosť navzájom nie? A verte mi, neočakávané prekvapenia sú oveľa krajšie, než tie, ktoré berieme ako samozrejmosť. 

images

Táák, to by bolo na dnes od mňa všetko. Verím, že niektorých tento článok donútil sa zamyslieť a každopádne prajem vám pekný Valentín.

Vaša Ivka. ♥

 

Share: