STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

Ahojte krásky! 🙂 Na začiatok by som chcela povedať, že tento článok nie je sponzorovaný. No napriek tomu sa dnes zameriam iba na jednu značku kozmetiky. Isto ste si všimli, že na vaše otázky na asku sa snažím odpovedať formou článkov na blogu. A dnes to bude opäť tak. Čítala som si jedným očkom otázky a najčastejšie ste sa pýtali, že čo používam na pleť a akú značku osobne preferujem. Verím, že vám zodpoviem v tomto článku všetky vaše otázky ohľadom mojej starostlivosti o pleť.

Niekedy dávnejšie som čítala, že pleti omnoho viac vyhovuje, keď používate produkty jednej značky. Ja sama som ešte do nedávna kombinovala strašne veľa produktov na tvár. No mojej pleti to pravdupovediac vôbec nepomáhalo. Ako človeka s problematickou pleťou ma to teda vôbec netešilo. Áno, viem sú dievčatá, ktorým vyhovuje pleť si čistiť tak jedným produktom, pretože ju majú od nepamäti dokonalú. Ale pozrime sa na to viac reálnejšie. Takmer každá z nás si prechádza alebo prešla nedokonalosťami pleti. A ani ja nie som výnimka. Takže vám nepoviem, ako sa zbaviť 100% nedokonalostí ale pokúsim sa dať pár tipov, ako pleti pomôcť a ako sa o ňu lepšie starať.

Mnoho dievčat podľa mňa robí už ráno jednu veľkú chybu a tou je oplachovanie pleti studenou vodou. Samozrejme, preberie vás to ale vaša pleť ako to povedať sa zľakne a preto je lepšie pleť ráno vyčistiť, premasírovať a opláchnuť teplou vodou aby sa lepšie prekrvila a aby sa z nej odstránili nečistoty, ktoré sa na nej usadili počas spánku. Ja na toto ranné čistenie používam Garnier pure 3v1. Pravdupovediac na tento produkt ma upútal Ben Cristovao a asi nebyť jeho nesiahla by som po ňom. Nuž musím povedať, že som za Bena vďačná, pretože asi spomedzi všetkých produktov, ktoré mám/mala som je toto u mňa TOP1. Garnier pure 3v1 som vám spomínala už v pár článkoch ale teda zhrniem to v skratke. Ide o produkt, ktorý je maska, peeling a gél v jednom. Po jeho použití sa uvoľnia póry a vaša pleť nebude taká mastná a teda by som ho odporúčala hlavne dievčatám s mastnou pleťou.

16729971_598172340377169_1476230269_n

Okrem produktu Garnier pure 3v1, ktoré mám už asi tretie alebo štvrté balenie taktiež veľmi dlhú dobu používam odličovacie mlieko od Garnier. Tých mliek od Garnier nájdete mnoho a ja osobne som vyskúšala dve prvé bolo mlieko s výťažkom z ruží pre suchú a citlivú pleť ale keďže moja pokožka pleti je prevažne mastnejšia tak som ho zamenila za mlieko pre citlivú pokožku obsahujúce upokojujúce rastlinné výťažky.

16709349_598172337043836_233631703_o

Keďže sa snažím pleť čo najviac zbavovať mastnoty tak po odlíčení mliekom pleť prečistím micelárnou vodou. Používala som rôzne vody na čistenie tváre ale teda aby sa mi produkty zjednotili do jednej značky tak len nedávno som si zaobstarala rovno dve od Garnier. Prvá je dvojfázová micelárna voda 3V1, ktorá obsahuje odličovací a aroganoví olej, eliminuje nečistoty, upokojuje pleť a zbavuje mastnoty. Druhou vodou od Garnier je odličovač vodeodolného make-upu. Je určený na čistenie očí a teda je šetrný k pokožke. Pleť taktiež zbavuje mastnoty a zanechá ju vyčistenú s matným efektom. Oba tieto produkty však nemám dlho a teda vám nemôžem ešte tvrdiť, že pri nich aj ostanem, keďže otestované ich mám len párkrát. Ale zatiaľ som s nimi spokojná.

16709678_598172450377158_1682548034_o

16729719_598172333710503_1876302610_n

Ták zlatíčka, to by bolo na dnes od mňa všetko. Verím, že sa vám článok páčil a budem rada ak mi v komentároch zanecháte vaše produkty na pleť. Rada sa vami inšpirujem a predsa možno si tak pomôžeme navzájom.

Vaša Ivka. ♥

Share: