SLADKÝCH 17!

Koniec zimy a ja mám úspešne za sebou svoje sedemnáste narodeniny. O rok bližšie k dospelosti. Posledný rok bol pre mňa dosť psychicky náročný a práve preto som rada, že sa vám môžem znova naplno venovať. Mnohí z vás vedia z instagramu, že som svoje sedemnáste narodeniny som strávila na školskom výlete v Nitre. A tak sa chystám oslavovať až počas blížiaceho sa víkendu. V kruhu rodiny a kamarátov. Pred rokom, keď som oslavovala svoje šestnáste narodeniny cítila som sa staršia, ale nie tak ako dnes. Možno je to zvláštne povedať to v sedemnástich, ale už sa necítim ako dieťa a čoraz viac si uvedomujem, že každým dňom som ďalej a ďalej od bezstarostných detských čias.

Mám pocit, že posledný rok bolo toho na mňa príliš veľa a nedokázala som vôbec vypnúť myseľ a relaxovať. Mala som pocit, že každým dňom sa blížim ku dňu kedy úplne vyhorím, a tak som sama so sebou uzavrela takú menšiu dohodu. Sľúbila som sama sebe, že tento rok svojho života začnem inak, začnem sa naplno venovať tomu, čo v živote chcem. Oh a áno, aby som nezabudla. V poslednej dobe som si začala čoraz viac uvedomovať svoje chovanie a činy. To koľko zlých a chybných vecí som urobila a presne pri myslení na toto som si povedala ,,takáto nemôžem byť, takto už nechcem žiť, takýto človek zo mňa nemôže ostať”. Za to, že som sa nad týmto zamyslela chcem poďakovať hlavne vám, pretože počas narodenín mi chodili rôzne správy, ako ma majú niektoré dievčatá za vzor. Úprimne, vôbec neviem prečo.

16924300_603427679851635_1360474102_n16933920_603427676518302_1267171162_n16976956_603427673184969_798037442_n16976672_603427669851636_573398571_n

Čo si ďalej začínam čoraz viac všímať? Každým rokom si uvedomujem, že ľudia sú k sebe z roka na rok horší, neviem čím to je. Vo svete začínajú prevládať klamstvá a slová milujem, mám rád, či ľúbim, ktoré mali kedysi silnú hodnotu sa dnes stávajú najväčšou zbraňou. Nechcem byť paranoidná a už vôbec nechcem hodiť všetkých do jedného vreca, ale mám len čerstvých 17 a už mám problém s dôverou k ľuďom. Je úplne normálne, že každý z nás sa chce mať najlepšie ale za akú cenu? Stojí to všetko za to?

Už dlhú dobu držím v hlave mnoho myšlienok, ktoré mám možnosť jedine takto vypustiť von. Bojím sa ich vysloviť nahlas. Nepríde vám to smutné? Určite nie som jediná, ktorá musí potláčať vlastné city, myšlienky a názory pred inými len aby som sa mala lepšie. Aj keď vlastne, je to naozaj to najlepšie?

Veľa ľudí to možno o mne nevie a berie ma, že som otvorená a že poviem vždy všetko. Ale musím vás uviesť na pravú mieru. Nie je to tak. Už na základnej škole som zistila, že byť úprimný sa nevypláca a už vtedy som si dá sa povedať vytvorila tzv. bublinu. Do tejto bubliny vždy patrilo maximálne 5 ľudí. Áno, títo ľudia sa rokmi menili, pretože aj ja som sa menila a taktiež aj moja škola a prostredie v ktorom som sa nachádzala. Viem, že som ešte mladá a viem, že v nasledujúcich rokoch života sa ešte mnohokrát sklamem, padnem na kolená, objavím ďalšiu kôpku vecí, ktoré mi na tomto svete budú vadiť ale jednoducho tak ako aj ja tak občas asi každý si prajeme, aby život bol o kúsok jednoduchší.

Pýtali ste sa, prečo vlastne píšem. Tu je odpoveď. Nepíšem len kôli tomu, že milujem módu, beauty a už vôbec nie kvôli tomu aby som sa vychvaľovala, čo mám nové. Píšem kvôli tomu, aby som z času na čas vyfiltrovala to, čo nemôžem povedať. Každý človek nejakým spôsobom vyjadruje sám seba a ja som sa našla v písaní, či už ide o príbehy alebo len články, ktorými sa vám zdôverujem s niečim, čo mám aktuálne na srdci prípadne s niečim, čo mi robí radosť.

A čo mi dalo tých 17 rokov života? Nikdy som ľudí neobviňovala z toho, že ma ranili. Ani chlapcov s ktorými som bola. Áno, mala som milión dôvodov povedať, že to bola strata času ale potom, keď som sa nad tým hlbšie zamyslela prišla som na to, že nemá zmysel hnevať sa. Dopadlo to tak, ako dopadlo. Avšak treba spomínať na to pekné, čo ste s daným človekom prežili a čo vám to dalo do života. Možno len jednu zlú skúsenosť, ale aspoň sa je z čoho ponaučiť a nabudúce sa chybám kvôli ktorým to raz nevyšlo vyhnúť. Samozrejme, viem, že málokto je schopný naozaj po zlej skúsenosti za ňu poďakovať, ale verte mi, skúste to a možno bude váš život o niečo krajší a zaplnený viac pozitívnou energiou.

Na záver vám prikladám jeden song a prajem krásny zvyšok večera. :))

Vaša Ivka.♥

 

 

Share: