SKÚŠAM PRODUKTY | MARK FACE AND BODY

Týždeň pred písomnými maturitami a ja sa zatiaľ úspešne snažím predchádzať stresu. Aj keď čím bližšie k maturitám som tým ťažšie je pre mňa byť v pokoji. Niežeby som si neverila, pretože som si celkom istá, že nejako to už zvládnem ale jednoducho mám v povahe to, že stresujem práve vtedy, keď by som vôbec nemala.

Keďže do roka 2019 som si dala záväzok voči samej sebe, že popracujem na svojom duševnom rozvoji a sile po tejto stránke, je pre mňa dôležité si počas dňa nájsť chvíľku na úplné vypnutie mysle a starostlivosť o seba. Niekedy je to teplá vaňa, inokedy dobrý film a voňavé sviečky, ktoré ma dokážu upokojiť alebo i voňavé produkty, ktoré vidím, že mojej pleti, vlasom a telu naozaj prospievajú.

A práve medzi takéto produkty patria aj produkty od značky MARK FACE AND BODY.

So značkou MARK FACE AND BODY som spolupracovala už v minulosti a od vtedy sa mi táto značka spájala s príjemnou vôňou kávových peelingov na tvár. Dnes sa však ponuka produktov u tejto značky rozšírila a ja som dostala možnosť s Markom spolupracovať opäť.

Tentokrát som sa však rozhodla vyskúšať 3 produkty a to peeling na tvár, mydlo na čistenie pleti a masku na vlasy.

MARK FACE SUGAR SCRUB GREEN TEA

Pokiaľ ma sledujete dlhšie, viete že mám problematickú pleť a málo produktov na starostlivosť o pleť mi sadne. Posledný rok som pleť riešila bolestivým spôsobom a to odborným hĺbkovým čistením ku ktorému sa určite ešte vrátim, avšak v tomto skúškovom – maturitnom období si na takéto ošetrenie neviem nájsť čas. Cukrový peeling na tvár si ma získal už po jeho otvorení a to jeho vôňou, ktorá mne osobne veľmi pripomína leto svojou sviežosťou. Nakoľko som veľmi citlivá na vône, táto mi je veľmi príjemná aj keď je sladká, až mám priam chuť ten peeling zjesť. Nuž pri produktoch na starostlivosť o pleť nie je vôňa pre mňa to najdôležitejšie. Peeling obsahuje mandľový olej, ktorý regeneruje a upokojuje pokožku a tak je vhodný aj pre suchú a citlivú pleť ale i ako prevencia proti vráskam. Vďaka tomu, že peeling obsahuje aj neem (nimbovník) a zelený čaj je bohatý na vitamíny a antioxidanty, ktoré pokožku detoxikujú, čistia a hydratujú. A teraz to čo je pre mňa najväčšie plus – produkt má vďaka týmto zložkám protizápalové účinky a pomáha redukovať tvorbu mazu a tak pomáha bojovať aj s akné. Peeling používam síce len pár týždňov ale môžem úprimne povedať, že zápal s ktorým dlhodobo bojujem mi krásne stiahol a pleť mi po ňom ostala jemná a  bez červených zapálených škvŕn. Takže za mňa určite skvelý výrobok!

MARK MYDLO S AKTÍVNYM ČIERNYM UHLÍM

Druhou aktuálnou záchranou v boji s akné je pre mňa práve mydlo s čiernym uhlím. Pravdupovediac nie je to prvé, ktoré doma mám a po skúsenosti s mydlom s čiernym uhlím som pri možnosti mať doma ďalšie aj keď od inej značky neváhala. Predsa len bola to pre mňa výhodná ponuka na spoluprácu a zároveň možnosť posunúť vám tip na niečo, čo mne osobne naozaj pomáha. Mydlo obsahuje dve podstatné zložky, ktoré mne osobne pomáhajú a to aktívne uhlie, ktoré redukuje prebytočný maz, uvoľňuje upchaté póry a detoxikuje. Druhou pre mňa dôležitou zložkou je esenciálny olej z čajovníka, ktorý taktiež pomáha pri ošetrovaní problematickej, aknóznej pleti ale i prispieva k správnej funkcii imunitného systému. A práve za túto zložku dávam oproti iným čiernym mydlám tomúto plus.

ROSEMARY – MASKA NA VLASY

Od starostlivosti o pleť sa presuniem k starostlivosti o vlasy, ktorým povedzme si úprimne dávam naozaj zabrať. Farbenie, odfarbovanie, žehlenie atď. Moje vlasy si za posledné veľmi dlhé obdobie toho naozaj vytrpeli a nakoľko sa snažím predchádzať výraznému skracovaniu vlasov som do mojej rutiny zaradila masky na vlasy. Mojim doposiaľ najväčším favoritom bola keratínová maska, ktorá sa mi nedávno minula a v tom ju nahradila práve táto. Neviem asi posúdiť po tak krátkom používaní, či mi produkt na vlasy pomáha viac, avšak po jeho použití mám vlasy jemné, lesklé a naozaj veľmi ľahko rozčesateľné. Čomu však ja osobne pri mojich hustých vlasoch musím dať mínus je konzistencia produktu. Maska je dosť tuhá a mne sa celkom ťažko nie len vytláča ale i nanáša na celú dĺžku vlasov a tak mám pocit, že na to aby som ju naozaj naniesla na celú dĺžku musím produktu použiť fakt veľké množstvo. Takže za mňa pri výdrži balenia za danú cenu v porovnaní s maskou, ktorú som používala doposiaľ – nie.

Aj keď z aktuálne testovaných produktov mi jeden nesadol, myslím si, že značka MARK FACE AND BODY má množstvo  dobrých a kvalitných produktov. A čo vy? Skúšali ste už túto značku? Určite mi napíšte do komentára a ak máte favorita od Marka môžete mi hodiť váš tip na to čo by som mala vyskúšať.

Share: