MASKY!

Konečne sme sa opäť dočkali. PRÁZDNINY! Ó áno, je to iba týždeň ale komu taký týždeň voľna od školy nepadne dobre. Aj keď tento voľný týždeň vlastne pre mňa nie je až taký “voľný”. Víkend som strávila oslavovaním a potom šup do práce na pár dní. Tým tentokrát nemám namysli iba písanie pre vás ale aj animátorstvo. Dlho som premýšľala akej práce by som sa chytila a ako by som si mohla viac privyrobiť. Nuž a keďže nepatrím medzi tých, ktorí obsedia celé dni za počítačom ale radšej pokiaľ môžem som v kolektíve na vzduchu a v pohybe, tak som sa rozhodla pre túto prácu. Konkrétne v Holidayparku Kováčová. Po úspešne absolvovanom pracovnom pohovore ma čakal skúšobný deň aby som sa uistila, či je to naozaj práca, ktorú chcem robiť. Istotne tak ako každá aj táto práca ma svoje plus a mínus na ktoré prídem časom ale vidieť tie malé bezstarostné, vysmiate deti, ktoré sa tešia z maličkostí je niečo úžasné. Takže som neváhala ani minútku a prácu som vzala, atak už zajtra ma čaká oficiálne prvý pracovný deň.

Ale o čom som vlastne naozaj chcela dnes písať? – Za posledný rok som vyskúšala nespočetné množstvo pleťových masiek. A tak by som ich rada dnes postavila do takého menšieho rebríčku. (Samozrejme nemusíte súhlasiť, každá pleť je iná a inak reaguje. Takže toto sú iba moje osobné skúsenosti.)

Asi by som začala najhoršími maskami s akými som sa doteraz stretla. Medzi najhoršie by som radila zlupovacie masky od Balea. Týchto masiek som skúšala mnoho a mne osobne ani jedna veľmi nevyhovovala. Síce po nich pleť ostane jemná a vyčistená ale maska ide pomerne jednoducho dole a teda neodstráni čierne bodky až tak ako masky, ktoré mierne štípu. A čo sa týka ich boju proti akné? Tak mne osobne na toto vôbec nepomohli. Okrem týchto masiek som asi nenašla dáke s ktorými by som bola nespokojná. Takže sa dostávame k dvom top maskám. Ako prvú by som teda spomenula čiernu zlupovaciu masku od Pilaten.

16990293_604944569699946_1258931200_o16990274_604944563033280_1780010535_o

Táto maska hĺbkovo vyčistí póry, odstraňuje čierne bodky, mŕtve bunky a akné.  Prv by som chcela ale niečo  podotknúť skôr než poviem o jej plusoch. Masku by som neodporúčala ľuďom s veľmi citlivou pleťou, pretože zlupovanie tejto masky je dosť “štiplavé” . Takže ľudí s citlivejšou pleťou by mohlo mierne bolieť. A tak spôsobiť viac škody ako osohu. A čo sa týka mňa? Mne táto maska vyhovuje. Čierne bodky pekne odstránila, póry otvorila a odstránila mastnotu z pleti. Čo považujem ešte za plus? Po odstránení masky na nej môžete vidieť pekne všetko čo z pleti odstránila. (Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým to príde mierne nechutné, avšak chcela som aby ste videli ako to vypadá po zlúpnutí.)

Po aplikovaní tejto masky by som odporúčala pleť hydratovať a tým sa dostávam k druhej najlepšej maske akú som doposiaľ mala a tou je hydratačná textilná maska od Garnier. Garnier opäť ponúka mnoho masiek a tak si môžete vybrať tú ktorá bude najviac vyhovovať vašej pleti podľa jej typu. Táto maska je podľa mňa ideálna na pohodový seriálový večer po ktorom iba masku odstránite z tváre a vmasírujte sérum z masky.

superhydratacni-vyplnujici-maska-moisture-aqua-bomb-skin-tissue-superhydrating-mask-32-g_14343613

Na záver by som chcela popriať všetkým na strednom Slovensku pekné prázdniny a tým na východe taktiež pretože ich čakajú už budúci týždeň. A pre tých zo západu, verím, že ste si ich naplno užili. Majte sa pekne a vidíme sa už čoskoro pri ďalšom článku.

Vaša Ivka.

Share: