BOJ S AKNÉ!

Vítam vás po dlhšej pauze na blogu konečne pri novom článku. Viem, že moja aktivita na blogu posledné obdobie nebola zrovna ukážková, nuž každý má občas v živote obdobie, kedy stratí chuť do všetkého. Ja som takéto obdobie mala o niečo dlhšie než inokedy a stojím si za tým, že keby články píšem v dni, kedy sa cítim fakt mizerne asi by ani vám neboli najpríjemnejšie na čítanie. Jednoducho náladu autora v diele ľudia vycítia a tak mi ostáva len veriť, že príde lepšie obdobie a tak ako to pomaly rozkvitá von, tak rozkvitnem zas časom aj ja. Písanie milujem a na tom sa každopádne nič nezmení. Verím teda, že ma chápete a budete tu stáť pri mne aj naďalej, pretože viem, že mám tie najlepšie čitateľky, ktoré ma neustále zahrňujú kopou energie a práve preto som tu dnes aby som vám teraz ja odovzdala niečo, čo môže pomôcť mnohým z vás.

Je bežné, že v období dospievania sa stretneme s nedokonalosťami na pleti, nuž ja som mala to nešťastie, že som sa s akné stretla v komplikovanejšej podobe a nebola to jedna, či dve vyrážky raz za čas. Tak ako asi každého aj mňa ako prvé riešenie napadlo to kryť  a maskovať vrstvami mejkapu. HLÚPOSŤ! Asi tá najväčšia, akú môžete urobiť. Jednak to vôbec nevyzerá pekne a pleť neskutočne trpí a na druhú stranu sama keď sa pozriem spätne viem posúdiť, že sa mi to len zhoršovalo. Nevravím, že zrazu prestať mejkap používať, líčenie milujem a venujem sa mu roky. Dať na pleť mejkap neznamená hneď pleti uškodiť, pretože mejkap slúži aj ako akási ochranná vrstva pred nečistotami, ktoré poletujú v ovzduší počas dňa.

Základom je však aspoň pre mňa tú pleť nezaťažovať príliš a teda mejkap nevrstviť. Radšej tenšia vrstva mejkapu s vysokou krycou schopnosťou alebo starý známy Aknécolor, ktorý je dostupný asi v každej lekárni a narozdiel od klasického mejkapu Aknécolor sa stará aj o liečbu, takže minimálne sa vám pleť nezhorší z ktovie akej chémie z drogérkových mejkapov. Možno pre niekoho veľmi často opakovaná veta ale stále veľmi podstatná a to – pleť nezabúdajte vyčistiť najlepšie hneď po príchode domov!

Podotýkam to, pretože aj ja ako mladšia neskúsená – lenivá som si vravela a však čo, odlíčim sa ráno – NIE!!! A možno nebyť mojej mladej hlúpej lenivosti by som v neskoršom veku nemala také problémy, aké ma trápili ešte pred polrokom.  Vďaka bohu za ochotu mojich rodičov ma vziať k lekárke, ktorá  mi nesmierne pomohla a pleť už po mesiaci vyzerala výrazne inak.

 

Celé to začalo diagnózou a silnými antibiotikami, ktorých som sa dosť obávala, pretože môj žalúdok nie všetko vstrebe najlepšie ale zvládla som to a nasledovala starostlivosť o pleť pomocou antibiotikového mlieka a citrónovej pleťovej vody. Takto som fungovala asi mesiac a po ňom sme po zlepšení prešli od mlieka k antibiotikovej vodičke na tvár, ktorú mám spolu s citrónovou vodou do dnes. (Nemôžem si dovoliť tvrdiť, že je to niečo, čo pomôže každému a práve pre to je to na lekársky predpis, pretože formy akné sú rôzne.)

Po mesiaci kedy mi pani doktorka vysadila antibiotikové mlieko mi chcela nasadiť liečbu pomocou ďalších tabletiek, ktoré som odmietla – síce to bola lacnejšia možnosť liečby (ktovie aká účinná – neviem). A tak sme sa s pani doktorkou dohodli, že podstúpim pravidelne každý mesiac raz čistenie pleti, ktoré nieje zrovna najpríjemnejšie, pretože je to ako keby vám tisíce ihličiek bodali do tváre. Ale ako sa vraví, pre krásu sa trpí. Popri čistení ma sprevádzala aj príjemnejšia časť liečby a to liečba pomocou dvoch laserov. Toto celé ošetrenie bohužiaľ je finančne náročnejšie a ja môžem byť teda veľmi vďačná, že mám rodičov, ktorí ma podporili a pomohli mi z fakt bolestivého štádia akné sa dostať.

 

Článok máme pomaly na konci a tak, ako som už na Instagrame spomínala mám tu pre vás súťaž! V hre sú dve čierne masky od značky Pilaten. Kedysi dávnejšie ste mohli postrehnúť, že som s touto značkou spolupracovala a mala možnosť si tieto masky odskúšať. Masiek som vyskúšala mnoho no táto čierna maska mi osobne sedela asi najviac. Skôr než som sa rozhodla podstúpiť liečbu u lekárky som si objednala väčšie zásoby tejto masky a ostali mi dva kusy, ktoré nespotrebujem. Balenia sú ešte vo fólií zabalené a určite doporučujem vyskúšať každému koho trápia póry, či akné. Vopred ale poviem, že nemusí sedieť niekomu, kto má akné vo vysokom štádiu. Každopádne ak chceš vyskúšať aj ty trendy čiernu masku alebo ju niekomu darovať teraz sa môžeš zapojiť tu ale aj na mojom instagrame.

Podmienky súťaže:

  1. Do komentára mi napíš, či si už skúšal/a čiernu masku od Pilaten a ktorú masku máš ty najradšej.
  2. Hoď follow na môj instagram, kde môžeš taktiež súťažiť.
  3. HOTOVO!!!

O mesiac vyžrebujem jednu výherkyňu alebo výhercu tu na blogu a druhého alebo druhú na instagrame, takže ak chceš mať väčšiu šancu na výhru zapoj sa aj tu aj na mojom instagrame. Prajem ti veľa šťastia.


– Tento článok nebol sponzorovaný ani jednou z uvedených značiek. –

Share: